Aktiviteler

Kapadokya'da Yuruyus

Doğanın bizlere sunduğu tüm güzellikleri yakından seyretmek için, onlara dokunmak için, içinde barındırdığı huzuru yaşamak ve doğanın oksijenini solumak için yapılan yürüyüşler, insanoğluna hep yeni keşifler için esin kaynağı olmuştur. Bu güzel ülkemizin her köşesi farklı bir doğal güzelliğe sahip olduğu gibi bazı köşeleri yalnızca bizim ülkemizde mevcuttur ve bunların başında da Kapadokya gelir. Özellikle doğa yürüyüşüne en elverişli olan Kapadokya bölgesidir..

Gezilecek yerler

Otele pek fazla uzakta olmayan Peri bacalarını yogun olarak gorebileceginiz Dervent, Zelve ve Paşabagına olan ziyaretinizden sonra, kapadokya da en önemli noktalardan biri olan Göreme Açık Hava Muzesini gezebilirsiniz. Gununuzu Kızılcukurda guzel bir gun batımıyla noktayalabilirsiniz.tabi bu yorgunlugun uzerine elkepevi butik otel ayricaligini gorur ve yasarsiniz.

Balon

Sıcak hava balonu uçuşları Kapadokya manzarasını keşfetmek ve doğanın benzersizliklerini hissetmek için olağanüstü bir fırsattır. Bu uçuşlar sertifikalı firmalar ve pilotlar tarafından düzenlenir. Olağan uçuşlar rüzgar durumuna bağlı olarak sabah erken saatlerde başlar ve 60 ila 90 dakika (kısa ve uzun uçuşlar) arasında sürer.

At Turları

Kapadokya Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelmektedir. İsteğinize göre eşsiz doğal güzellikteki vadilerde ya da gün batımı zamanında Kızılırmak kenarında yapacağınız at turuyla doğayla baş başa kalma şansını yakalayabilirsiniz

Hamam (Turkish bath)

Yoğun geçen tur programınızın ardında günün yorgunluğunu hamam keyfiyle çıkarabilirsiniz.(Otele uzaklık yürüyerek 15 dakika)

Motor ve Bisiklet Turu

bölge turları haricinde kendiniz gezmek isterseniz bisiklet veya motor kiralayarak Kapadokyayı kendiniz keşfedebilirsiniz.

  • Muhtesem Kapadokya Manzarasi

    Muhteşem Kapadokya manzarasıyla birlikte güzel bir kahvaltı ve aksam yemeği

  • Geleneksel Anadolu Kulturu

    Gecmisin ambiansını bugünün misafirlerine , yaşatmak için zevkli bir şekilde restore edildi.

  • Konforlu Kaya Odalari ve Suitleri

    Kapadokya,İnsanlara yüzyıllardır volkanik kayalardan barınak ve konfor sağladı.Cave Hotel Cappadocia Turkey