Referanslar

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, dünyanın en iyi mağara otelleri arasında, Kapadokya'daki üç otele yer verdi Nisan 2009 Gazetenin seyahat bölümünde yayımlanan mağara oteller tanıtımında, Elkep Evi de yer aldı. Daily Telegraph, Elkep Evi'nin de, Ürgüp'e bakan bir tepede modern mağara odaları sunduğu kaydedildi. Listede İran, Fransa, İsveç, Yunanistan, Jamaika, ABD ve İtalya'dan da birer mağara otel yer aldı. 2 Nisan 2009 tarihli Milliyet Gazetesi'nden alınmıştır.

Özellikle çok seyahat edenler bir süre sonra otel odalarından bıkarlar... Otel ne kadar lüks olursa olsun, sonuçta uzaklarda bir yerde bir odanın içindedir insan... İşte klasik otel odalarından sıkılanlara dünyanın dört bir yanında akıl almaz alternatifler var. Mesela bavul şeklinde otel, köpek şeklinde bir otel ya da uçaktan bozma bir otel...İşte size dünyanın en çılgın, en alışılmadık otelleri.Ve Türkiye.. Kapadokya'da volkanik kayaların içine oyularak barınak haline getirilen bir yapı butik otele dönüştürülmüş: Elkep Evi... Otantik mağara otelin karşısındaki doğa parkına müthiş bir manzarası var... Odalar çok havadar, her magara odanin ozel kayadan oyma terasi var.

Kapadokya (Cappadocia) Elkep Evi Cave Hotel (otel), UNESCO Dünya Mirası listesindeki Göreme Milli Parkı'nın sınırında, Ürgüp'te yer almaktadır. Otelde ücretsiz Wi-Fi ve otopark bulunmaktadır. Eşsiz odalar mağara duvarları içerisinde inşa edilmiştir. Konforlu odaların tümü geleneksel olarak dekore edilmiştir ve balkonludur. Kahvaltı büfesi oda fiyatına dahildir. Açık havada da yemek servisi yapan bir restoran bulunmaktadır. Kapadokya'nın yer altı kentlerine de kolayca ulaşılabilir. Otel, Kayakapı'daki harabelere ve Temenni Tepesi'ne yakındır.

We stayed in Elkep Evi for 3 days. The hotel gave us a completely new and superb experience. The cave rooms are beautiful, huge, peaceful and very comfortable. One feel like actually living in a natural cave. There is no AC in the room, but interestingly no air conditioning is required since the rooms are naturally cool and one requires blankets in the night. The rooms gives a feeling that one is staying There is a nice sitting area outside the rooms and one can have coffee/drinks enjoying the serene view of Urgup. The hotel is on the top of the rock and hence gives superb view of the city. Staff is very friendly and proactively helpful and take care of your travel queries. You can just relax and enjoy the beauty of the valley and chineys of Cappadocia and leave the rest on the team Elkep evi. ...we would surely come back...thanks.. TRIP ADVISOR.

  • Muhteşem Kapadokya Manzarasi

    Muhteşem Kapadokya manzarasıyla birlikte güzel bir kahvaltı ve akşam yemeği.

  • Geleneksel Anadolu Kültürü

    Geçmisin ambiansını bugünün misafirlerine , yaşatmak için zevkli bir şekilde restore edildi.

  • Konforlu Kaya Odaları ve Suitleri

    Kapadokya,İnsanlara yüzyıllardır volkanik kayalardan barınak ve konfor sağladı.cave Hotel Cappadocia Turkey